VS-SD2000C10L
VS-SD2000C10L Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-sd2000clseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 1KV 2100A DO200AB
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-200AB, B-PUK
Mounting Type: Clamp On
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 2100A
Supplier Device Package: DO-200AB, B-PUK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.55 V @ 6000 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 60 mA @ 1000 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-SD2000C10L Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 1KV 2100A DO200AB, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-200AB, B-PUK, Mounting Type: Clamp On, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 2100A, Supplier Device Package: DO-200AB, B-PUK, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.55 V @ 6000 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 60 mA @ 1000 V.