VS-SD200N20PC
VS-SD200N20PC Vishay Semiconductors
vs-sd200nrseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 2000 Volt 200 Amp
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-SD200N20PC Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 2KV 200A DO205AC, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-205AC, DO-30, Stud, Mounting Type: Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 200A, Supplier Device Package: DO-205AC (DO-30), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 180°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 630 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 mA @ 2000 V.
Weitere Produktangebote VS-SD200N20PC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-SD200N20PC VS-SD200N20PC Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-sd200nrseries.pdf Description: DIODE GEN PURP 2KV 200A DO205AC
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-205AC, DO-30, Stud
Mounting Type: Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 200A
Supplier Device Package: DO-205AC (DO-30)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 180°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.4 V @ 630 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 mA @ 2000 V