VS-SD2500C25K
VS-SD2500C25K Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-sd2500ckseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 2500V 3000A DO200AC
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-200AC, K-PUK
Mounting Type: Clamp On
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 3000A
Supplier Device Package: DO-200AC, K-PUK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2500 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.41 V @ 4000 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 mA @ 2500 V
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-SD2500C25K Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STD 2500V 3000A DO200AC, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-200AC, K-PUK, Mounting Type: Clamp On, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 3000A, Supplier Device Package: DO-200AC, K-PUK, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2500 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.41 V @ 4000 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 mA @ 2500 V.