VS-SD600N20PC
VS-SD600N20PC Vishay Semiconductors
vs-sd600nrseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 2000 Volt 600 Amp
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-SD600N20PC Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 2KV 600A B-8, Packaging: Bulk, Package / Case: B-8, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 600A, Supplier Device Package: B-8, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 180°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.31 V @ 1500 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 35 mA @ 2000 V.
Weitere Produktangebote VS-SD600N20PC
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-SD600N20PC Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-sd600nrseries.pdf Description: DIODE GEN PURP 2KV 600A B-8
Packaging: Bulk
Package / Case: B-8
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 600A
Supplier Device Package: B-8
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 180°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 2000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.31 V @ 1500 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 35 mA @ 2000 V