VS-SF50LA120
VS-SF50LA120 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
doc?97288
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: POWER MODULE, LOW SIDE CHOPPER -
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 38A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 63mOhm @ 50A, 15V
Power Dissipation (Max): 136W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.7V @ 7.11mA
Supplier Device Package: SOT-227
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V
Vgs (Max): +19V, -8V
Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 87 nC @ 15 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2317 pF @ 1000 V
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-SF50LA120 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: POWER MODULE, LOW SIDE CHOPPER -, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 38A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 63mOhm @ 50A, 15V, Power Dissipation (Max): 136W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3.7V @ 7.11mA, Supplier Device Package: SOT-227, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 15V, Vgs (Max): +19V, -8V, Drain to Source Voltage (Vdss): 1200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 87 nC @ 15 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2317 pF @ 1000 V.