VS-ST083S12PFK0L
VS-ST083S12PFK0L Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VS-ST083SP_Series_Rev.1-24-18.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 1.2KV 135A TO209AC
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-209AC, TO-94-4, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 2060A, 2160A
Current - On State (It (AV)) (Max): 85 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 2.15 V
Current - Off State (Max): 30 mA
Supplier Device Package: TO-209AC (TO-94)
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 135 A
Voltage - Off State: 1.2 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-ST083S12PFK0L Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 1.2KV 135A TO209AC, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-209AC, TO-94-4, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 2060A, 2160A, Current - On State (It (AV)) (Max): 85 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 2.15 V, Current - Off State (Max): 30 mA, Supplier Device Package: TO-209AC (TO-94), Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 135 A, Voltage - Off State: 1.2 kV.