VS-ST303C12CFK0
VS-ST303C12CFK0 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-st303cseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 1.2KV 1180A TO200AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-200AB, E-PUK
Mounting Type: Clamp On
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 7950A, 8320A
Current - On State (It (AV)) (Max): 620 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 2.16 V
Current - Off State (Max): 50 mA
Supplier Device Package: TO-200AB (E-Puk)
Part Status: Last Time Buy
Current - On State (It (RMS)) (Max): 1180 A
Voltage - Off State: 1.2 kV
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-ST303C12CFK0 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 1.2KV 1180A TO200AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-200AB, E-PUK, Mounting Type: Clamp On, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 7950A, 8320A, Current - On State (It (AV)) (Max): 620 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 2.16 V, Current - Off State (Max): 50 mA, Supplier Device Package: TO-200AB (E-Puk), Part Status: Last Time Buy, Current - On State (It (RMS)) (Max): 1180 A, Voltage - Off State: 1.2 kV.