VS-ST700C12L1
VS-ST700C12L1 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-st700clseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 1.2KV 1857A B-PUK
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-200AC, B-PUK
Mounting Type: Clamp On
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 13200A, 13800A
Current - On State (It (AV)) (Max): 910 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.8 V
Current - Off State (Max): 80 mA
Supplier Device Package: TO-200AC, B-PUK
Current - On State (It (RMS)) (Max): 1857 A
Voltage - Off State: 1.2 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-ST700C12L1 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 1.2KV 1857A B-PUK, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-200AC, B-PUK, Mounting Type: Clamp On, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 13200A, 13800A, Current - On State (It (AV)) (Max): 910 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.8 V, Current - Off State (Max): 80 mA, Supplier Device Package: TO-200AC, B-PUK, Current - On State (It (RMS)) (Max): 1857 A, Voltage - Off State: 1.2 kV.