Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-STPS20L15GPBF
VS-STPS20L15GPBF
VS-STPS20L15GPBF Vishay Semiconductors
vs-20l15gpbf-36392.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 20 Amp 15 Volt
auf Bestellung 134 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-STPS20L15GPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 20A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 19 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 15 V.
Weitere Produktangebote VS-STPS20L15GPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-STPS20L15GPBF VS-STPS20L15GPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-STPS20L15GPbF.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 15V 20A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 19 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 15 V