Produkte > VISHAY > VS-STPS40L15CWPBF
VS-STPS40L15CWPBF Vishay
vs-stps40l15cw-n.pdf
Hersteller: Vishay
DIODE SCHOTTKY 15V 20A TO247AC Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-STPS40L15CWPBF Vishay
Description: DIODE ARR SCHOTT 15V 20A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 19 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 15 V.
Weitere Produktangebote VS-STPS40L15CWPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-STPS40L15CWPBF VS-STPS40L15CWPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-stps40l15cw-n.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 15V 20A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 19 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 15 V