Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-STPS40L40CW-N3
VS-STPS40L40CW-N3
VS-STPS40L40CW-N3 Vishay Semiconductors
VS-STPS40L40CW%28PBF%2C-N3%29.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers Schottky - TO-247-e3
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-STPS40L40CW-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 40A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 590 mV @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote VS-STPS40L40CW-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-STPS40L40CW-N3 VS-STPS40L40CW-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-STPS40L40CW%28PBF%2C-N3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 40A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 590 mV @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 40 V