Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-STPS40L45CWPBF
VS-STPS40L45CWPBF
VS-STPS40L45CWPBF Vishay Semiconductors
stps40l4-42034.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 40 Amp 45 Volt
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-STPS40L45CWPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-STPS40L45CWPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-STPS40L45CWPBF VS-STPS40L45CWPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-STPS40L45CW%28PBF%2CN3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 45V 20A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 45 V