VS-T40HF40
VS-T40HF40 Vishay Semiconductors
vst40hfseries.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 400 Volt 40 Amp
auf Bestellung 98 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-T40HF40 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 400V 40A D55, Packaging: Bulk, Package / Case: D-55 T-Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: D-55, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 mA @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-T40HF40 VS-T40HF40 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vst40hfseries.pdf Description: DIODE STANDARD 400V 40A D55
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: D-55
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Current - Reverse Leakage @ Vr: 15 mA @ 400 V
auf Bestellung 105 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-T40HF40 vst40hfseries.pdf
auf Bestellung 40 Stücke:
VS-T40HF40 VS-T40HF40 Hersteller : Vishay vst40hfseries.pdf Diode Switching 400V 40A 2-Pin Case D-55
Produkt ist nicht verfügbar