VS-T50RIA60
VS-T50RIA60 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-t50hflseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR PHASE CONT 600V 50A D-55
Packaging: Bulk
Package / Case: D-55 T-Module
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Structure: Single
Current - Hold (Ih) (Max): 200 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 100 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 1310A, 1370A
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR
Current - On State (It (AV)) (Max): 50 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V
Current - On State (It (RMS)) (Max): 80 A
Voltage - Off State: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-T50RIA60 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR PHASE CONT 600V 50A D-55, Packaging: Bulk, Package / Case: D-55 T-Module, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Structure: Single, Current - Hold (Ih) (Max): 200 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 100 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 1310A, 1370A, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, Current - On State (It (AV)) (Max): 50 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V, Current - On State (It (RMS)) (Max): 80 A, Voltage - Off State: 600 V.