VS-T70HFL100S05
VS-T70HFL100S05 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-t40hflseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 1KV 70A D-55
Packaging: Bulk
Package / Case: D-55 T-Module
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 500 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 70A
Supplier Device Package: D-55
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-T70HFL100S05 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GEN PURP 1KV 70A D-55, Packaging: Bulk, Package / Case: D-55 T-Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 500 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 70A, Supplier Device Package: D-55, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1000 V, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1000 V.