VS-T85HFL60S02
VS-T85HFL60S02 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-t40hflseries.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 85A D55
Packaging: Bulk
Package / Case: D-55 T-Module
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 200 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 85A
Supplier Device Package: D-55
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 mA @ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-T85HFL60S02 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 600V 85A D55, Packaging: Bulk, Package / Case: D-55 T-Module, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 200 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 85A, Supplier Device Package: D-55, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 mA @ 600 V.