Produkte > VISHAY > VS-T90RIA10
VS-T90RIA10
VS-T90RIA10 Vishay
vst50hflseries.pdf
Hersteller: Vishay
SCR Module 100V 141A(RMS) 1870A 3-Pin Case D-55
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-T90RIA10 Vishay
Description: SCR MODULE 100V 141A D-55, Packaging: Bulk, Package / Case: D-55, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Structure: Single, Current - Hold (Ih) (Max): 200 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 120 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 1780A, 1870A, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, Current - On State (It (AV)) (Max): 90 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V, Current - On State (It (RMS)) (Max): 141 A, Voltage - Off State: 100 V.
Weitere Produktangebote VS-T90RIA10
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-T90RIA10 VS-T90RIA10 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-t50hflseries.pdf Description: SCR MODULE 100V 141A D-55
Packaging: Bulk
Package / Case: D-55
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Structure: Single
Current - Hold (Ih) (Max): 200 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 120 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 1780A, 1870A
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR
Current - On State (It (AV)) (Max): 90 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V
Current - On State (It (RMS)) (Max): 141 A
Voltage - Off State: 100 V