VS-U5FH30BA60
VS-U5FH30BA60 Vishay Semiconductors
vs-u5fh30ba60.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers SOT-227 - GEN5 FRED SINGLE PHA
auf Bestellung 201 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-U5FH30BA60 Vishay Semiconductors
Description: SOT-227 - GEN5 FRED SINGLE PHASE, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: SOT-227, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V, Current - Average Rectified (Io): 30 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.1 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 600 V
Current - Average Rectified (Io): 30 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.1 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 600 V