Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-U5FX120FA60
VS-U5FX120FA60
VS-U5FX120FA60 Vishay Semiconductors
vs-u5fx120fa60.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers SOT-227 - GEN5 FRED IN PARALLE
auf Bestellung 281 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-U5FX120FA60 Vishay Semiconductors
Description: SOT-227 - GEN5 FRED IN PARALLEL, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 63 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 2 Independent, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 60A (DC), Supplier Device Package: SOT-227, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.2 V @ 60 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 63 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 60A (DC)
Supplier Device Package: SOT-227
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.2 V @ 60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 600 V