Produkte > VISHAY > VS-UFH280FA30
VS-UFH280FA30
VS-UFH280FA30 VISHAY
vs-ufh280fa30.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double independent; 300V; If: 280A; SOT227B; screw
Type of semiconductor module: diode
Semiconductor structure: double independent
Max. off-state voltage: 300V
Load current: 280A
Case: SOT227B
Max. forward voltage: 1.07V
Electrical mounting: screw
Max. load current: 160A
Mechanical mounting: screw
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Technology: FRED Pt®
Reverse recovery time: 58ns
Max. forward impulse current: 1.539kA
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-UFH280FA30 VISHAY
Description: VISHAY - VS-UFH280FA30 - Diodenmodul, 300 V, 280 A, 1.27 V, Zweifach, getrennt, SOT-227, 4 Pin(s), tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOT-227, Durchlassstoßstrom: 1.539kA, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Panelmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, isCanonical: Y, Durchlassspannung, max.: 1.27V, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 280A, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 4Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Periodische Spitzensperrspannung: 300V, Konfiguration Diodenmodul: Zweifach, getrennt, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: To Be Advised.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-UFH280FA30 VS-UFH280FA30 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-ufh280fa30.pdf Diode Modules 300V, 280A, Module Hyperfast Rectifier
auf Bestellung 303 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-UFH280FA30 VS-UFH280FA30 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-ufh280fa30.pdf Description: DIODE MODULE GP 300V 160A SOT227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 58 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 2 Independent
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 160A (DC)
Supplier Device Package: SOT-227
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.27 V @ 100 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 300 V
auf Bestellung 348 Stücke:
VS-UFH280FA30 VS-UFH280FA30 Hersteller : VISHAY vs-ufh280fa30.pdf Description: VISHAY - VS-UFH280FA30 - Diodenmodul, 300 V, 280 A, 1.27 V, Zweifach, getrennt, SOT-227, 4 Pin(s)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOT-227
Durchlassstoßstrom: 1.539kA
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Panelmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
Durchlassspannung, max.: 1.27V
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 280A
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 4Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Periodische Spitzensperrspannung: 300V
Konfiguration Diodenmodul: Zweifach, getrennt
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 159 Stücke:
VS-UFH280FA30 Hersteller : Vishay General Semiconduc vs-ufh280fa30.pdf DIODE MODULE GP 300V 160A SOT227 Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт