VS-VSKL300-08PBF
VS-VSKL300-08PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-vskl30008pbf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR MODULE 800V 116A INT-A-PAK
Packaging: Bulk
Package / Case: INT-A-PAK
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 140°C (TJ)
Structure: Series Connection - SCR/Diode
Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 6500A, 6900A
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, 1 Diode
Current - On State (It (AV)) (Max): 300 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Current - On State (It (RMS)) (Max): 116 A
Voltage - Off State: 800 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-VSKL300-08PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR MODULE 800V 116A INT-A-PAK, Packaging: Bulk, Package / Case: INT-A-PAK, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 140°C (TJ), Structure: Series Connection - SCR/Diode, Current - Hold (Ih) (Max): 600 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 6500A, 6900A, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, 1 Diode, Current - On State (It (AV)) (Max): 300 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Current - On State (It (RMS)) (Max): 116 A, Voltage - Off State: 800 V.