VS-VSKT320-08PBF
VS-VSKT320-08PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: THYRISTOR MAGN-A-PAK POWER MODUL
Packaging: Bulk
Package / Case: MAGN-A-PAK
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 130°C (TJ)
Structure: Series Connection - All SCRs
Current - Hold (Ih) (Max): 500 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9000A, 9420A
Number of SCRs, Diodes: 2 SCRs
Current - On State (It (AV)) (Max): 320 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Current - On State (It (RMS)) (Max): 710 A
Voltage - Off State: 800 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-VSKT320-08PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: THYRISTOR MAGN-A-PAK POWER MODUL, Packaging: Bulk, Package / Case: MAGN-A-PAK, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 130°C (TJ), Structure: Series Connection - All SCRs, Current - Hold (Ih) (Max): 500 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 9000A, 9420A, Number of SCRs, Diodes: 2 SCRs, Current - On State (It (AV)) (Max): 320 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Current - On State (It (RMS)) (Max): 710 A, Voltage - Off State: 800 V.