Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-VSUD360CW40
VS-VSUD360CW40
VS-VSUD360CW40 Vishay Semiconductors
vs-vsud360cw40.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 400 Volt 360 Amp Common Cathode
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-VSUD360CW40 Vishay Semiconductors
Description: DIODE MOD GP 400V 510A TO244AB, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-244AB, Mounting Type: Chassis Mount, Reverse Recovery Time (trr): 74 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 510A, Supplier Device Package: TO-244AB, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 360 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.28 mA @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-VSUD360CW40 VS-VSUD360CW40 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-vsud360cw40.pdf Description: DIODE MOD GP 400V 510A TO244AB
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-244AB
Mounting Type: Chassis Mount
Reverse Recovery Time (trr): 74 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 510A
Supplier Device Package: TO-244AB
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 360 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.28 mA @ 400 V