VSB2200S-M3/73
VSB2200S-M3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VSB2200S.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 2A DO204AL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 110pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 2A
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VSB2200S-M3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 2A DO204AL, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 110pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 2A, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.23 V @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 200 V.