VSKC250-12
VSKC250-12 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
VSK.250,270,320_Rev02.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD GP 1200V 250A MAGNAPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: 3-MAGN-A-PAK™
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 250A
Supplier Device Package: MAGN-A-PAK®
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 mA @ 1200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VSKC250-12 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE MOD GP 1200V 250A MAGNAPAK, Packaging: Bulk, Package / Case: 3-MAGN-A-PAK™, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 250A, Supplier Device Package: MAGN-A-PAK®, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 mA @ 1200 V.