Produkte > VSK > VSKD600-12
VSKD600-12
vskd600.pdf
Hersteller:
Диодный модуль Vrrm = 1200V, 600A, -40...+150C Група товару: Силові діоди, тиристори, діод-тиристорні модулі Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VSKD600-12
Description: DIODE MOD GP 1200V 600A MAGNAPAK, Packaging: Bulk, Package / Case: 3-MAGN-A-PAK™, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Series Connection, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 600A, Supplier Device Package: MAGN-A-PAK®, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.24 V @ 1800 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 mA @ 1200 V.
Weitere Produktangebote VSKD600-12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VSKD600-12 VSKD600-12 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VSKD600_Series.pdf Description: DIODE MOD GP 1200V 600A MAGNAPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: 3-MAGN-A-PAK™
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Series Connection
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 600A
Supplier Device Package: MAGN-A-PAK®
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.24 V @ 1800 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 mA @ 1200 V