VSKY05201006-G4-08
VSKY05201006-G4-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vsky05201006.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTT 20V 500MA CLP10062L
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1006 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 150pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Supplier Device Package: CLP1006-2L
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 430 mV @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 µA @ 20 V
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VSKY05201006-G4-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTT 20V 500MA CLP10062L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1006 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 150pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 500mA, Supplier Device Package: CLP1006-2L, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 430 mV @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 75 µA @ 20 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VSKY05201006-G4-08 VSKY05201006-G4-08 Hersteller : Vishay Semiconductors vsky05201006.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 20V 0.5A VSKY FlipKY Gen 2
auf Bestellung 6598 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
VSKY05201006-G4-08 VSKY05201006-G4-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vsky05201006.pdf Description: DIODE SCHOTT 20V 500MA CLP10062L
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky