VSKY10201406-G4-08
VSKY10201406-G4-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vsky10201406.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 20V 1A CLP1406-2L
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0502 (1406 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 240pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: CLP1406-2L
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 20 V
auf Bestellung 3498 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 44
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VSKY10201406-G4-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 20V 1A CLP1406-2L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0502 (1406 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 240pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: CLP1406-2L, Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 20 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 20 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VSKY10201406-G4-08 VSKY10201406-G4-08 Hersteller : Vishay Semiconductors vsky10201406.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 20V 1A VSKY FlipKY Gen 2
auf Bestellung 5109 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
VSKY10201406-G4-08 VSKY10201406-G4-08 Hersteller : Vishay vsky10201406.pdf Diode Schottky 20V 1A 2-Pin CLP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
VSKY10201406-G4-08 Hersteller : Vishay vsky10201406.pdf 0502 DIODE SCHOTTKY 20V 1A Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
VSKY10201406-G4-08 Hersteller : Vishay vsky10201406.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 20V 1A VSKY FlipKY Gen 2 Група товару: Силові діоди, тиристори, діод-тиристорні модулі Од. вим: шт
VSKY10201406-G4-08 VSKY10201406-G4-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vsky10201406.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 20V 1A CLP1406-2L
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active