Produkte > CUI INC. > VSUU-120-T305A
VSUU-120-T305A
VSUU-120-T305A CUI Inc.
vsuu-120-triple.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 5V 24V -12V 120W
Power (Watts): 120W
Features: DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 260 VAC, 130 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: 24V
Voltage - Output 3: -12V
Number of Outputs: 3
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Current - Output 1: 15 A
Current - Output 2: 3.5 A
Current - Output 3: 800 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details VSUU-120-T305A CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 5V 24V -12V 120W, Power (Watts): 120W, Features: DC Input Capable, PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 260 VAC, 130 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: 24V, Voltage - Output 3: -12V, Number of Outputs: 3, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3, Current - Output 1: 15 A, Current - Output 2: 3.5 A, Current - Output 3: 800 mA.
Weitere Produktangebote VSUU-120-T305A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VSUU-120-T305A VSUU-120-T305A Hersteller : CUI vsuu-120-triple.pdf Switching Power Supplies ac-dc120W, 5/24/-12V, triple output, u-frame