Produkte > CUI INC. > VSUU-120-T3125B
VSUU-120-T3125B
VSUU-120-T3125B CUI Inc.
vsuu-120-triple.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 3.3V 12V 5V 120W
Power (Watts): 120W
Features: DC Input Capable, PFC, Universal Input
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 260 VAC, 130 ~ 370 VDC
Type: Open Frame
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Efficiency: 80%
Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: 12V
Voltage - Output 3: 5V
Number of Outputs: 3
Voltage - Isolation: 4.242 kV
Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Current - Output 1: 15 A
Current - Output 2: 4 A
Current - Output 3: 800 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details VSUU-120-T3125B CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 3.3V 12V 5V 120W, Power (Watts): 120W, Features: DC Input Capable, PFC, Universal Input, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 260 VAC, 130 ~ 370 VDC, Type: Open Frame, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL, Efficiency: 80%, Voltage - Output 1: 3.3V, Voltage - Output 2: 12V, Voltage - Output 3: 5V, Number of Outputs: 3, Voltage - Isolation: 4.242 kV, Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3, Current - Output 1: 15 A, Current - Output 2: 4 A, Current - Output 3: 800 mA.
Weitere Produktangebote VSUU-120-T3125B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VSUU-120-T3125B VSUU-120-T3125B Hersteller : CUI vsuu-120-triple.pdf Switching Power Supplies ac-dc120W, 3.3/12/5V, triple output, PFC, u-frame