VTVS36ASMF-M3-08
VTVS36ASMF-M3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vtvs3v3asmf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 36VWM 61VC DO219AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-219AB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 342pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.24A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V
Supplier Device Package: DO-219AB (SMF)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 40.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 61V
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 21000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VTVS36ASMF-M3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: TVS DIODE 36VWM 61VC DO219AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-219AB, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 342pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6.24A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V, Supplier Device Package: DO-219AB (SMF), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 40.9V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 61V, Power - Peak Pulse: 400W, Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VTVS36ASMF-M3-08 VTVS36ASMF-M3-08 Hersteller : Vishay Semiconductors vtvs3v3asmf.pdf ESD Suppressors / TVS Diodes 400W -/+30kV -/+5% Vf1.8V Uni-dir N-Ch1
auf Bestellung 11980 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-219AB
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Unidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 400W
Power Line Protection: No
Mindestbestellmenge: 28
VTVS36ASMF-M3-08 Hersteller : VISHAY vtvs3v3asmf.pdf Category: Unidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; 0.4kW; 40.9V; 6.24A; unidirectional; DO219AB,SMF; Ch: 1
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 0.4kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40.9V
Max. forward impulse current: 6.24A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: DO219AB; SMF
Mounting: SMD
Leakage current: 50nA
Number of channels: 1
Capacitance: 342pF