Produkte > EBM-PAPST INC. > VWC0080KUFCS
VWC0080KUFCS
VWC0080KUFCS ebm-papst Inc.
Datasheet%208315100163.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN AXIAL 80X38MM 48VDC WIRE
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 13200 RPM
Air Flow: 103.0 CFM (2.88m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Termination: 4 Wire Leads
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 71.0dB(A)
Part Status: Active
Power (Watts): 26 W
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VWC0080KUFCS ebm-papst Inc.
Description: FAN AXIAL 80X38MM 48VDC WIRE, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 13200 RPM, Air Flow: 103.0 CFM (2.88m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C), Termination: 4 Wire Leads, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 71.0dB(A), Part Status: Active, Power (Watts): 26 W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VWC0080KUFCS VWC0080KUFCS Hersteller : ebm-papst ebmpapst_12_1_2022_Datasheet_8315100163-3075640.pdf DC Fans Axial Fan, 80x80x38mm, 48VDC, 118CFM, 39W, 310mm Wire, Open Coll Tach/PWM, IP68