Produkte > EBM-PAPST > VWCF080KJFMS
VWCF080KJFMS
VWCF080KJFMS ebm-papst
ebm_papst_08232023_8315100162-3306050.pdf
Hersteller: ebm-papst
DC Fans Axial Fan, 80x80x38mm, 24VDC, 118CFM, 38W, 310mm Wire, Open Coll Tach/PWM, IP68
auf Bestellung 31 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VWCF080KJFMS ebm-papst
Description: FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 16500 RPM, Air Flow: 126.5 CFM (3.54m³/min), Width: 38.00mm, Operating Temperature: -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C), Termination: 4 Wire Leads, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 76.0dB(A), Part Status: Active, Power (Watts): 44 W.
Weitere Produktangebote VWCF080KJFMS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VWCF080KJFMS VWCF080KJFMS Hersteller : ebm-papst Inc. Datasheet%208315100162.pdf Description: FAN AXIAL 80X38MM 24VDC WIRE
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 16500 RPM
Air Flow: 126.5 CFM (3.54m³/min)
Width: 38.00mm
Operating Temperature: -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 76.0dB(A)
Part Status: Active
Power (Watts): 44 W