Produkte > EBM-PAPST INC. > W1G200-CI77-52
W1G200-CI77-52
W1G200-CI77-52 ebm-papst Inc.
W1G200-CI77-52.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN AXIAL 280X80MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 280mm Dia
Bearing Type: Ball
Air Flow: 588.0 CFM (16.46m³/min)
Width: 80.00mm
Weight: 3.3 lbs (1.5 kg)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CSA, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 60.0dB(A)
Power (Watts): 55 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details W1G200-CI77-52 ebm-papst Inc.
Category: DC24V Fans, Description: Fan: DC; axial; 24VDC; Ø280mm; ball; 2950rpm; IP42, Type of fan: DC, Kind of fan: axial, Supply voltage: 24V DC, Operating voltage: 16...28V DC, Fan dimensions: Ø280mm, Power consumption: 55W, Kind of Bearing: ball, Rotational rate/speed: 2950rpm, Enclosure material: aluminium, IP rating: IP42, Leads: leads x4, Lead length: 0.45m.
Weitere Produktangebote W1G200-CI77-52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W1G200-CI77-52 W1G200-CI77-52 Hersteller : ebm-papst W1G200-CI77-52.pdf EC Fans EC Axial Fan, 200mm Round, 24VDC, 641CFM, 55W, 2950RPM
Produkt ist nicht verfügbar
W1G200CI7752 Hersteller : EBM-PAPST Category: DC24V Fans
Description: Fan: DC; axial; 24VDC; Ø280mm; ball; 2950rpm; IP42
Type of fan: DC
Kind of fan: axial
Supply voltage: 24V DC
Operating voltage: 16...28V DC
Fan dimensions: Ø280mm
Power consumption: 55W