Produkte > EBM PAPST > W1G230-EB89-01
W1G230-EB89-01
W1G230-EB89-01 EBM Papst
132ec-axial-fan-w1g230eb8901-eng.pdf
Hersteller: EBM Papst
AC Fan Axial Ball Bearing 230V 280 X 78.5mm
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details W1G230-EB89-01 EBM Papst
Description: FAN AXIAL, Packaging: Bulk, Power (Watts): 26.00W, Features: Thermal Overload Protector (TOP), Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 280mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1000 RPM, Width: 78.50mm, Operating Temperature: -22 ~ 122°F (-30 ~ 50°C), Termination: 3 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CE, CSA, EAC, UL, VDE, Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Static Pressure: 0.145 in H2O (36.1 Pa), Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W1G230-EB89-01 W1G230-EB89-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_W1G230EB8901-1880385.pdf EC Fans EC Axial Fan, ESM (Energy Saving Motor), 230mm Round, 230VAC, Ball Bearing
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Bulk
Power (Watts): 26.00W
Features: Thermal Overload Protector (TOP)
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 280mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1000 RPM
Width: 78.50mm
Operating Temperature: -22 ~ 122°F (-30 ~ 50°C)
Termination: 3 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CE, CSA, EAC, UL, VDE
Ingress Protection: IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.145 in H2O (36.1 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 26 Stücke:
W1G230-EB89-01 W1G230-EB89-01 Hersteller : EBM Papst 132ec-axial-fan-w1g230eb8901-eng.pdf AC Fan Axial Ball Bearing 230V 280 X 78.5mm