Produkte > EBM PAPST > W2D300-CP02-30
W2D300-CP02-30 EBM Papst
Hersteller: EBM Papst
AC Fan Axial Ball Bearing 230V
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details W2D300-CP02-30 EBM Papst
Description: AC AXIAL FAN, Packaging: Bulk, Power (Watts): 300W, Features: Dual Voltage, Voltage - Rated: 230VAC/400VAC, Size / Dimension: Round - 397mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2750 RPM, Width: 104.8mm, Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C), Termination: 7 Wire Leads, Approval Agency: CE, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase, Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa), Part Status: Active.
Weitere Produktangebote W2D300-CP02-30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 84145925
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
W2D300-CP02-30 Hersteller : ebm-papst Inc. Description: AC AXIAL FAN
Packaging: Bulk
Power (Watts): 300W
Features: Dual Voltage
Voltage - Rated: 230VAC/400VAC
Size / Dimension: Round - 397mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2750 RPM
Width: 104.8mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 7 Wire Leads
Approval Agency: CE
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa)