Produkte > EBM-PAPST INC. > W2D300-CP02-48
W2D300-CP02-48
W2D300-CP02-48 ebm-papst Inc.
Catalog_Axialfans_2007_EN.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN AXIAL
Power (Watts): 300W, 340W
Features: Dual Voltage, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 400/460VAC
Size / Dimension: Round - 397mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2750/2900 RPM
Width: 104.8mm
Operating Temperature: -13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)
Termination: 6 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CE, CSA, EAC, UL
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 17 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details W2D300-CP02-48 ebm-papst Inc.
Description: FAN AXIAL, Power (Watts): 300W, 340W, Features: Dual Voltage, Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 400/460VAC, Size / Dimension: Round - 397mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2750/2900 RPM, Width: 104.8mm, Operating Temperature: -13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C), Termination: 6 Wire Leads with Splice Terminals, Approval Agency: CE, CSA, EAC, UL, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase, Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa), Part Status: Active.
Weitere Produktangebote W2D300-CP02-48
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W2D300-CP02-48 W2D300-CP02-48 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_W2D300CP0248.pdf AC Fans AC Axial Fan, 397x397x101mm, 400VAC/460VAC, 300W, 2750RPM, 125Pa, Ball, IP44