Produkte > EBM-PAPST > W2D300-CP02-31
W2D300-CP02-31
W2D300-CP02-31 ebm-papst
ebm_papst_W2D300CP0231_Datasheet_ENU.pdf
Hersteller: ebm-papst
AC Fans AC Axial Fan w/Wallring, 397x397x114mm, 230-400VAC, 50-60Hz, 3130-3350m3/h, IP44
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details W2D300-CP02-31 ebm-papst
Category: AC 230V/400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø397x114mm; 2255m3/h; ball; 2580rpm, Kind of fan: axial, Insulation class: F, Kind of Bearing: ball, Colour: black, Leads: cables, Protection class: I, IP rating: IP44, Fan motor: M2D074-DF, Enclosure material: steel, Impeller material: steel, Operating temperature: -25...75°C, Current rating: 0.62A, Fan dimensions: Ø397x114mm, Lead length: 0.45m, Supply voltage: 230/400V AC, Wire size: 18AWG...20AWG, Frequency: 50/60Hz, Power consumption: 210W, Rotational rate/speed: 2580rpm, Fan efficiency: 2255m3/h, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W2D300-CP02-31 W2D300-CP02-31 Hersteller : EBM Papst w2d300cp0231-eng.pdf AC Fan Axial Ball Bearing 230V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Bulk
Power (Watts): 300W
Features: Dual Voltage
Voltage - Rated: 230/400VAC
Size / Dimension: Round - 397mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2750 RPM
Air Flow: 1301.7 CFM (36.45m³/min)
Width: 114.0mm
Operating Temperature: -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
Termination: 7 Wire Leads with Splice Terminals
Approval Agency: CCC, CE, EAC
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial, 3 Phase
Static Pressure: 0.502 in H2O (125.0 Pa)
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
W2D300CP0231 Hersteller : EBM-PAPST Category: AC 230V/400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø397x114mm; 2255m3/h; ball; 2580rpm
Kind of fan: axial
Insulation class: F
Kind of Bearing: ball
Colour: black
Leads: cables
Protection class: I
IP rating: IP44
Fan motor: M2D074-DF
Enclosure material: steel
Impeller material: steel
Operating temperature: -25...75°C
Current rating: 0.62A
Fan dimensions: Ø397x114mm
Lead length: 0.45m
Supply voltage: 230/400V AC
Wire size: 18AWG...20AWG
Frequency: 50/60Hz
Power consumption: 210W