Produkte > EBM-PAPST INC. > W3G280-EQ08-44
W3G280-EQ08-44 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN AXL 344X94MM 13VDC RECT CONN
Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 13VDC
Size / Dimension: Round - 344mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 2830 RPM
Air Flow: 709.7 CFM (19.87m³/min)
Width: 94.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
Termination: 6 Position Rectangular Connector
Approval Agency: EAC
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 68.0dB(A)
Part Status: Active
Power (Watts): 152 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details W3G280-EQ08-44 ebm-papst Inc.
Description: FAN AXL 344X94MM 13VDC RECT CONN, Features: Locked Rotor Protection, PWM Control, Thermal Overload Protector (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 13VDC, Size / Dimension: Round - 344mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 2830 RPM, Air Flow: 709.7 CFM (19.87m³/min), Width: 94.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C), Termination: 6 Position Rectangular Connector, Approval Agency: EAC, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 68.0dB(A), Part Status: Active, Power (Watts): 152 W.
Weitere Produktangebote W3G280-EQ08-44
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W3G280-EQ08-44 Hersteller : ebm-papst ebm-papst_04192018_W3G280-EQ08-44-1323465.pdf DC Fans EC Axial Fan, 280mm Round, 13VDC, 1274CFM, 152W, 2830RPM, Ball Bearing