Produkte > EBM-PAPST INC. > W3G800-GV01-67F
W3G800-GV01-67F
W3G800-GV01-67F ebm-papst Inc.
W3G800-GV.pdf
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN AXIAL
Packaging: Bulk
Power (Watts): 2980W
Features: Electronic Commutation (EC)
Voltage - Rated: 480VAC
Size / Dimension: Square - 970mm L x 970mm H
RPM: 1090 RPM
Air Flow: 16450 CFM (460.6m³/min)
Width: 307.0mm
Weight: 112 lbs (50.8 kg)
Operating Temperature: -13 ~ 150°F (-25 ~ 65°C)
Approval Agency: UL
Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Produktbewertung abgeben
Technische Details W3G800-GV01-67F ebm-papst Inc.
Description: FAN AXIAL, Packaging: Bulk, Power (Watts): 2980W, Features: Electronic Commutation (EC), Voltage - Rated: 480VAC, Size / Dimension: Square - 970mm L x 970mm H, RPM: 1090 RPM, Air Flow: 16450 CFM (460.6m³/min), Width: 307.0mm, Weight: 112 lbs (50.8 kg), Operating Temperature: -13 ~ 150°F (-25 ~ 65°C), Approval Agency: UL, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial.
Weitere Produktangebote W3G800-GV01-67F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W3G800-GV01-67F W3G800-GV01-67F Hersteller : ebm-papst W3G800-GV.pdf EC Fans EC Axial Fan, dia 800mm, 380-480VAC, 16450CFM, W3G800-GV Series