Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > W3L16C155KAT1A
W3L16C155KAT1A
W3L16C155KAT1A KYOCERA AVX Components
idcrohs.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Ceramic 1.5uF 6.3V X7R 10% Wide Terminal SMD 0612 0.8mm 125°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details W3L16C155KAT1A KYOCERA AVX Components
Description: CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0612, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: Low ESL (Multi-Terminal), Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 0612 (1632 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Bypass, Decoupling, Thickness (Max): 0.037" (0.95mm), Capacitance: 1.5 µF.
Weitere Produktangebote W3L16C155KAT1A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W3L16C155KAT1A W3L16C155KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX IDC-RoHS.pdf Description: CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0612
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: Low ESL (Multi-Terminal)
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Bypass, Decoupling
Thickness (Max): 0.037" (0.95mm)
Capacitance: 1.5 µF
Produkt ist nicht verfügbar
W3L16C155KAT1A W3L16C155KAT1A Hersteller : KYOCERA AVX AVX_11192019_IDC Low Inductance.pdf Capacitor Arrays & Networks 0612 1.5uF 6.3V X7R 10%