Produkte > CONXALL / SWITCHCRAFT > W6280-3SG-P-528
W6280-3SG-P-528
W6280-3SG-P-528 Conxall / Switchcraft
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector PLk Cbl End 3 F Sckt #20Cont Crmp528
auf Bestellung 19 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details W6280-3SG-P-528 Conxall / Switchcraft
Description: CONN PLUG FMALE 3POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Coupling Nut, UV Resistant, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 300VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 3, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP67/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Thermoplastic, Primary Material: Plastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W6280-3SG-P-528 W6280-3SG-P-528 Hersteller : SWITCHCRAFT/CONXALL Description: SWITCHCRAFT/CONXALL - W6280-3SG-P-528 - CIRCULAR CONNECTOR, PLUG, 3POS, CABLE
tariffCode: 0
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Copper Alloy
Verschluss: Bayonet
Steckverbinderüberzug: -
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 3Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Rundsteckverbinderkontakt: Crimp Socket
Rundsteckverbindergehäuse: Cable Mount Plug
Produktpalette: Mini-Con-X Insta-Click Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Thermoplastic Body
directShipCharge: 25
auf Bestellung 18 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
W6280-3SG-P-528 Hersteller : Conxall/Switchcraft Description: CONN PLUG FMALE 3POS GOLD CRIMP
Features: Backshell, Coupling Nut, UV Resistant
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 3
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Cable Opening: 0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm)