Produkte > CONXALL / SWITCHCRAFT > W6280-4PG-P-528
W6280-4PG-P-528
W6280-4PG-P-528 Conxall / Switchcraft
W6280_XPG_P_5XX_CD-1696441.pdf
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector PLk Cbl End 4 M Pins #20Cont Crmp528
auf Bestellung 18 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details W6280-4PG-P-528 Conxall / Switchcraft
Description: CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Coupling Nut, UV Resistant, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 300VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 4, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP67/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Thermoplastic, Primary Material: Plastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W6280-4PG-P-528 W6280-4PG-P-528 Hersteller : Conxall/Switchcraft Description: CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Features: Backshell, Coupling Nut, UV Resistant
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 4
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Cable Opening: 0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm)
Primary Material: Plastic
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
W6280-4PG-P-528 W6280-4PG-P-528 Hersteller : SWITCHCRAFT/CONXALL Description: SWITCHCRAFT/CONXALL - W6280-4PG-P-528 - CIRCULAR CONNECTOR, PLUG, 4POS, CABLE