Produkte > CONXALL/SWITCHCRAFT > W6280-5SG-P-528
W6280-5SG-P-528
W6280-5SG-P-528 Conxall/Switchcraft
Hersteller: Conxall/Switchcraft
Description: CONN PLUG FMALE 5POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Coupling Nut, UV Resistant
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 300VAC/DC
Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 5
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP66/IP67/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Cable Opening: 0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Thermoplastic
Primary Material: Plastic
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details W6280-5SG-P-528 Conxall/Switchcraft
Description: CONN PLUG FMALE 5POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Coupling Nut, UV Resistant, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 300VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 5, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP67/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Thermoplastic, Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote W6280-5SG-P-528
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
W6280-5SG-P-528 W6280-5SG-P-528 Hersteller : SWITCHCRAFT/CONXALL Description: SWITCHCRAFT/CONXALL - W6280-5SG-P-528 - CIRCULAR CONNECTOR, PLUG, 5POS, CABLE
tariffCode: 0
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Copper Alloy
Verschluss: Bayonet
Steckverbinderüberzug: -
usEccn: EAR99
Anzahl der Kontakte: 5Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Gold
Rundsteckverbinderkontakt: Crimp Socket
Rundsteckverbindergehäuse: Cable Mount Plug
Produktpalette: Mini-Con-X Insta-Click Series
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Thermoplastic Body
directShipCharge: 25
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
W6280-5SG-P-528 W6280-5SG-P-528 Hersteller : Conxall / Switchcraft W6280_XSG_P_5XX_CD-1696539.pdf Standard Circular Connector PLk Cbl End 5 F Sckt #20Cont Crmp528