Produkte > CONXALL/SWITCHCRAFT > W6280-6PG-P-528
W6280-6PG-P-528
W6280-6PG-P-528 Conxall/Switchcraft
W62802PGP513.pdf
Hersteller: Conxall/Switchcraft
Description: CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Coupling Nut, UV Resistant
Connector Type: Plug, Male Pins
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 6
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Cable Opening: 0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Thermoplastic
Primary Material: Plastic
auf Bestellung 37 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details W6280-6PG-P-528 Conxall/Switchcraft
Description: CONN PLUG MALE 6POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Coupling Nut, UV Resistant, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 300VAC/DC, Current Rating (Amps): Varies by Wire Gauge, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 6, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP66/IP67/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Cable Opening: 0.260" ~ 0.280" (6.60mm ~ 7.11mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Thermoplastic, Primary Material: Plastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
W6280-6PG-P-528 W6280-6PG-P-528 Hersteller : SWITCHCRAFT/CONXALL W62802PGP513.pdf Description: SWITCHCRAFT/CONXALL - W6280-6PG-P-528 - CIRCULAR CONNECTOR, PLUG, 6POS, CABLE