Produkte > WEIPU CONNECTOR > WA22K7ZE1-10MM
WA22K7ZE1-10MM
WA22K7ZE1-10MM Weipu Connector
WA22.pdf
Hersteller: Weipu Connector
Description: CONN RCPT FEMALE 7P SOLDER
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 7
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.413" (10.50mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Nylon 6/6
Primary Material: Plastic
auf Bestellung 89 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WA22K7ZE1-10MM Weipu Connector
Description: CONN RCPT FEMALE 7P SOLDER, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 7, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.413" (10.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Nylon 6/6, Primary Material: Plastic.