WCI1005CP2N2CDG
WCI1005CP2N2CDG INPAQ Technology Co., Ltd
WCI1005CP%20Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: CHIP IND 1005,2.2NH,C,19Q,0.96A,
Tolerance: ±0.2nH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 70mOhm Max
Q @ Freq: 55 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant: 10.8GHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.026" (0.66mm)
Inductance: 2.2 nH
Current Rating (Amps): 960 mA
auf Bestellung 16000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCI1005CP2N2CDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: CHIP IND 1005,2.2NH,C,19Q,0.96A,, Tolerance: ±0.2nH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Size / Dimension: 0.047" L x 0.025" W (1.19mm x 0.64mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 70mOhm Max, Q @ Freq: 55 @ 900MHz, Frequency - Self Resonant: 10.8GHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 250 MHz, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.026" (0.66mm), Inductance: 2.2 nH, Current Rating (Amps): 960 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Tolerance: ±0.2nH
Packaging: Cut Tape (CT)
Type: Wirewound
Q @ Freq: 55 @ 900MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 0402
Inductance: 2.2 nH
Current Rating (Amps): 960 mA