WCI2012CPR68JDG
WCI2012CPR68JDG INPAQ Technology Co., Ltd
WCI2012CP%20Series.pdf
Hersteller: INPAQ Technology Co., Ltd
Description: CHIP IND 2012,680NH,J,23Q,0.19A,
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -25°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.2Ohm Max
Q @ Freq: 23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 188MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm)
Inductance: 680 nH
Current Rating (Amps): 190 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCI2012CPR68JDG INPAQ Technology Co., Ltd
Description: CHIP IND 2012,680NH,J,23Q,0.19A,, Tolerance: ±5%, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, Operating Temperature: -25°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.2Ohm Max, Q @ Freq: 23 @ 50MHz, Frequency - Self Resonant: 188MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 25 MHz, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.060" (1.52mm), Inductance: 680 nH, Current Rating (Amps): 190 mA.