Produkte > EATON ELECTRONICS > WCL2520-100-R
WCL2520-100-R
WCL2520-100-R Eaton Electronics
eaton_wcl2520_wire_wound_chip_inductor-1669980.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD WCL Chip IND 2520 10uH 2 Pads
auf Bestellung 3265 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL2520-100-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 10UH 155MA 2.5 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.5Ohm Max, Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz, Frequency - Self Resonant: 25MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 155 mA.
Weitere Produktangebote WCL2520-100-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
WCL2520-100-R WCL2520-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 10UH 155MA 2.5 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.5Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant: 25MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 2.52 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 155 mA