Produkte > EATON ELECTRONICS > WCL2520-2R2-R
WCL2520-2R2-R
WCL2520-2R2-R Eaton Electronics
eaton_wcl2520_wire_wound_chip_inductor-1669980.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
RF Inductors - SMD WCL Chip IND 2520 2.2uH 2 Pads
auf Bestellung 3970 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details WCL2520-2R2-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 2.2UH 315MA 1.3OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1008 (2520 Metric), Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 1.3Ohm Max, Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 150MHz, Material - Core: Ceramic, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 1008, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 315 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
WCL2520-2R2-R WCL2520-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-wcl2520-wire-wound-chip-inductor.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 315MA 1.3OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 1.3Ohm Max
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 150MHz
Material - Core: Ceramic
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 1008
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 315 mA
auf Bestellung 1727 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Q @ Freq: 12 @ 7.96MHz
Material - Core: Ceramic
Supplier Device Package: 1008
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 315 mA